Sütlü kahve içmenin faydaları

Sütlü kahve içmenin faydaları
17 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.591 kez okundu.

Sütlü kahvenin faydaları

Eğer sütlü kahve seviyorsanız mutlaka haberimize göz atın. Sütlü kahvenin faydaları saymakla bitmez. Zinde kalmaktan, adet metabolizmasını hızlandırmaktan, tatlı isteğinizi köreltmeden ve elbette zayıflamada etkili olmasına kadar faydaları var. Şimdi konumuzu biraz daha detaylandıralım.

Sütlü kahve tatlı isteğini keser

Sütün içerisinde bulunan laktoz hemen hemen vucudumuzun tatlı ihtiyacını doğal olarak karşılar. Eğer günde 1 fincan sütlü kahve içiyorsanız tatlı krizlerinizin azaldığını hissedeceksiniz.

Sütlü kahve tokluk verir

Sağlıklı oranda protein ve karbonhidrat içeren süt, iştahınızı kapatarak tokluk hissini size hissettirir.

Sütlü kahvenin kalorisi düşüktür

Yaklaşık 30 kalori bulunan 1 fincan sütlü kahvede (şeker ilave etmediyseniz) günlük ihtiyacımız olan 2.000 kaloriye orantılıdır. İdeal beslenme oranı ölçüsüdür.

Sütlü kahve zayıflatır

Kahvenin içinde bildiğiniz gibi kafein bulunuyor. Kafeinin en önemli özelliklerinden biri de metabolizmayı hızlandırması. Bunun sayesinde metabolizmamız fazla kalori yakmamızı sağlar.

Sütlü kahve içmenin faydaları

Sütlü kahve stresi azaltır

Duygusal olarak açlığımızı tetikleyen stresi yok etmek istiyorsanız, günde 1 fincan kahve yeterli olacaktır. Mutlu hissetmemize dolayısıyla kilo vermemize neden olur.

Sütlü kahve nasıl içilmelidir?

İdrar söktürücü özelliği olan kahve sık sık tuvalete çıkmamızı sağlar. Bu da vucudumuzun susuz kalmasına neden olabilir. Günde 1 fincan sütlü kahve içiyorsanız mutlaka yanında bir bardak su içmenizi tavsiye ediyoruz.

Sütlü kahve kilo aldırır mı?

Sütlü kahve içerken ek olrak tatlandırıcı, bal ve şeker kullanmayın. Günde en fazla 2 fincan sütlü kahve için. Bu şekilde içerseniz kahve fazladan kilo almanıza neden olmaz. Fakat üçü bir arada, şekerli kahve ve 2 den fazla kahve içmek kilo alımına neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git