Stor Perde Nasıl Yıkanır?

Stor Perde Nasıl Yıkanır?
20 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 2.464 kez okundu.

Stor perde son yıllarda bayanların en fazla tercih ettiği perde modellerinin başında yer alıyor. Hem şık görünüşü hemde pratik uygulanması sebebiyle son yılların en popüler perde modeli diyebiliriz. Stor perde kullanıcılarının en çok merak ettiği konu ise stor perdenin nasıl temizlenmesi gerektiğidir.

Çünkü perde yıkama ve ütüleme hanımların en zorlandığı şeylerden biridir.

Stor Perde Nasıl Yıkanır ?

Stor perdelerin  genelde çoğu polyester iplikten üretilmektedir. Ancak bazı ürünler de ise, pamuk ve keten karışımları bulunmaktadır. Fakat bu kumaşların içeriklerinden daha önemli olan üzerlerindeki APRE kaplamalarıdır.
Her iki tarafına da sıvanan apre kaplama, kumaşın havayla temasını tamamen keserken, STOR PERDE üretiminin oluşabilmesi için gerekli olan sert ve plastik kıvamına gelmesini sağlar.
Özel teknik bir uygulama olan bu sistem sayesinde, Stor Perde dayanıklı ve kullanışlı durumdadır. Bahsettiğimiz kaplamanın kalitesine bağlı olarak, kullanılan mekanın şartlarına göre 3 ila 5 yıl herhangi bir temizlik gerektirmez.

Stor perde temizliği için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin:

1 – Öncelikle perdenin hiçbir şekilde katlanmaması kırışmaması gerektiğinden Stor Perdenizin alanı kadar temiz bir zemin hazırlayın. Aksi halde üzerindeki kaplama kat izi yapar ve bir daha düzeltemezsiniz,
2 – Perdeyi temizlemek için ihtiyacınız olan malzemeleri hazırlayın. Beyaz sabun veya şampuanla köpürtülmüş ılık ve temiz su ile birlikte yumuşak temizleme süngeri yanınızda olsun,
3 – Stor perdenizi en yukarıda tamamen toplayınız,
4 – Borusu ile birlikte olduğu gibi montaj ayaklarından çıkarınız,
5 – Hazırladığınız zemine olduğu gibi yatırarak borusunu oklava gibi çevirerek perdeyi tamamen açınız,
6 – Temizleme süngerini hazırladığınız bol köpüklü ılık suda ıslatın ve iyice sıkarak nemli bırakın ( süngeriniz sulu olursa kurulamakta ve kurutmakta zorlanabilirsiniz ). Köpük kısmından alarak ve perde kenarlarına paralel olarak ( kenar kısımları fazla bastırısanız iplikleri çıkabilir ) fazla bastırmadan temizleyiniz,
7 – Aynı işlemi arka tarafı için de uygulayınız. Ardından kuru ve yumuşak bir havlu ile nazikçe kurulayınız,
8 – Kurulama işlemi bittikten sonra perdeyi yerde borusuna, oklava hareketi ile tamamen sararak yerine takın ve perdenizi aşağıya kadar indirerek yerinde iyice kurumaya bırakın.
İşte bu kadar…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git