Sağlıklı Zayıflamak için Akdeniz Diyeti!

Sağlıklı Zayıflamak için Akdeniz Diyeti!
3 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.883 kez okundu.

Hem sağlıklı beslenmek, hem de zayıf kalmak istiyorsanız Akdeniz Diyeti tam size göre!

Akdeniz mutfağında bulunan birbirinden leziz, enfes yemekleri ve zeytinyağının doğru kullanımı mucizesiyle formunuz koruyabilirsiniz. Bu beslenme şekli ile kalp sağlığınızı koruyacak, tansiyon, kolesterolünüzü dengede tutabilecek, en önemlisi yıllara meydan okuyarak yaşlanmayı geciktirecek.

Sağlığınız için bu kadar önemli ve faydalı bir diyeti tam manasında uygulayabilmek için Akdeniz Yemekleri aşığı olmalısınız. Acıktığınızda yarım ekmek köfte, bol tereyağlı iskender kebap, gelsin pastalar, çörekler, börekler, tatlılar devrini bitirmelisiniz. Sebze yemekleriyle dost olun, salatayla arkadaş! Meyveler ve kuru tohumlar (badem, ceviz vb.) vazgeçilmeziniz olsun.
Tatlı istiyorsanız şifa kaynağı balı tercih edin.

Sağlıklı Zayıflamak için Akdeniz Diyeti!

Sağlıklı Zayıflamak için Akdeniz Diyeti!

Akdeniz diyetinde kullanılan zeytinyağı doymamış yağ asitleri içerir. Tam tahıllar ve bulgur, baklagiller, sebze ve meyvelerin kullanıldığı Akdeniz diyeti bu yönüyle sağlık kaynağıdır. Doymuş yağ asitleri içeren kırmızı et ve süt ürünleri Akdeniz diyetinde oldukça az kullanılır.
Ayrıca Akdeniz diyetinde ceviz, fındık, badem ve fıstık tüketerek sağlığa faydalı olan omega-3 yağları da alınmaktadır.

Sağlıklı Zayıflamak için Akdeniz Diyeti!

Sağlıklı Zayıflamak için Akdeniz Diyeti!

Öncelikle Akdeniz diyetine başlamak için tereyağı, margarin gibi sağlığımıza da tehlikeye atan şeyleri mutfağınızdan çıkarın. Zeytinyağı dışında başka yağ kullanmayın. Hazırladığınız yemekleri sofraya koymadan önce mutlaka kendiniz için salata yapın. Öğünlerinizde tahıllı ekmek tüketimine önem verin. 1-2 dilim tahıllı ekmek yeterli olacaktır. Taze meyve ve sebzeler evinizden eksik olmasın. Fındık, ceviz ve badem diyetinize hem lezzet, hem de içerdiği besin miktarı ile sağlık katacaktır.

Ve eğer Akdeniz kültürüne yabancıysanız, paranıza kıyıp hemen Akdeniz yemeklerini anlatan bir kitap edinin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git