Ne Kadar Kullanmanız Gerekir?

Ne Kadar Kullanmanız Gerekir?
6 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.598 kez okundu.

Miktar önemlidir; hele de söz konusu olan bakım ürünleriyse. Bu rehberi takip ederek hangi ürünü ne kadar kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

YÜZ NEMLENDİRİCİSİ
Yeterli miktar: İki fıstık büyüklüğünde 
Nemlendirici, cilt pürüzsüzlüğü ile ilgili büyük bir görev üstlenmiştir. Nemlendirici uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın ve cildiniz nemliyken (çok ıslak olmamalı) fıstık büyüklüğünde gliserin içeren nemlendirici ile yüzünüze masaj yapın. İkinci fıstık büyüklüğündeki kremi de boyun bölgenize uygulayın. Dermatologlar “Cilt nemli olduğunda yapılan uygulamalarda ürün cilt yüzeyine daha iyi nüfuz eder. Nemlendiricideki gliserin nemi hücrelerin içine hapseder” diyor.

GÜNEŞ KORUYUCUSU
Yeterli miktar: Üç tane üzüm
D
ermatologlar, güneş kremi sürmeden önce vücudun üç bölüm olarak düşünülmesi gerektiğini söylüyor ve her bölüm için bir üzüm tanesi büyüklüğünde güneş kremi kullanılması gerektiği konusunda uyarıyor. İlk parçayı ayak ve bacak, ikinci parçayı üst beden ve sırt, üçüncü parçayı ise kol, boyun ve yüz bölgeniz için kullanın. Şişman ya da uzun boylu bir kadınsanız, daha büyük bir üzüm tanesini baz alabilirsiniz. Tabii her iki saatte bir uygulamayı da unutmayın.

FONDÖTEN
Yeterli miktar: Dört nar tanesi büyüklüğünde 
Yüzünüzde maskemsi bir görünüm oluşmasını istemiyorsanız, dört nar tanesi kadar mineral fondöten dökün ve burun bölgenize sürün. Bir kısmını ise yine parmaklarınızla yanak ve çenenize uygulayın. Bunu yaparken diğer bölgelerle belirgin bir fark olmaması için boyun bölgenize de uygulayın. Mineral fondötenin, normal fondötenlere göre daha az kullanılması gerektiğini unutmayın

GÖZALTI KAPATICISI
Yeterli miktar: Bir Freshies büyüklüğünde 
Bir Freshies nefesinizi ferahlatmada ne kadar çok işe yarıyorsa, o boyutlardaki bir kapatıcı da gözaltı morluklarınızı gizlemede o denli iş görür. Likit kapatıcınızdan parmağınızın üzerine bahsedilen miktarda sıkın. Makyaj uzmanları, küçük bir fırça yardımıyla alt kirpik dibine, biri ortada diğer ikisi ise iç ve dış kenarlarda olmak üzere, üç küçük nokta halinde kapatıcı sürmenizi öneriyor. Parmaklarınızla, bu üç noktayı yavaşça gözaltınıza yedirin. Bir nokta da morlukların olduğu bölgeye dokundurup iyice dağıttıktan sonra, far fırçasıyla transparan pudra uygulayarak kapatıcıyı sabitleyin. Daha sonra aynı işlemi diğer gözünüz için de uygulayın.

GÖZ KREMİ
Yeterli miktar: Bir bezelye büyüklüğünde 
Bezelye büyüklüğündeki göz kreminden dört parça alt kirpik dibine hafifçe sürdükten sonra dıştan içe doğru ufak darbelerle yedirin. Dermatologlar, “Bu hareket gözaltı şişliğine neden olan sıvı birikiminin dağılmasını sağlar” diyor. Göz kapağında sıvı akışı zıt yöndedir, bu yüzden gözünüzün iç kısmından kaş kemiğine doğru sürdüğünüz dört parça kremi, içten dışa doğru minik darbelerle yedirin. Aynı işlemi bezelye büyüklüğündeki kremin kalan yarısıyla diğer gözünüze uygulayın.

ŞAMPUAN
Yeterli miktar: Uzun saçlar için Negro, kısa saçlar için Polo büyüklüğünde 
Saçlarınızı fazla şampuanla bir çırpıda köpürtebilirsiniz. Ancak önemli olan saçınızın uzunluğuna göre şampuan miktarını belirlemenizdir. İşe Negro bisküvi ve Polo şeker ebatlarındaki şampuanı saç diplerinize uygulayarak başlayın. Parmak uçlarınızla masaj yaparak şampuanı köpürtün fakat saç uçlarına fazla şampuan uygulamamaya özen gösterin. Uzmanlar, “Saç kiri ve yağının biriktiği yer çoğunlukla saç dipleridir. Dolayısıyla yıpranmış saç uçlarına, diplerden daha fazla ürün uygulamanıza gerek yok” diyor

SAÇ ŞEKİLLENDİRİCİSİ
Yeterli miktar: İnce telli saçlara 10, kalın telli saçlara 50 kuruş 
Şekillendirici kremler çok kaygan olduğu için gereğinden fazla kullanmak saçlarınızı aşırı yağlı gösterebilir. Saç tipine göre 10 ya da 50 kuruş miktarındaki şekillendiriciyi avcunuzun içinde yaydıktan sonra saçlarınıza uygulamanız yeterli olacaktır. Saç tasarımcıları, “Avuçlarınızın arasında yaydığınız kremi saç köklerinin beş santim altından itibaren nemli saçınıza uygulayın ve saçınızı atkuyruğu yaparak uçlara kadar yedirin” diyor. Saçınız kuruyken uygulayacaksanız, yalnızca üst kısmına sürmeniz yeterli. Elektriklenen saç tellerinizi yatıştırmak ya da saçınıza biraz ışıltı katmak istiyorsanız, kremi saçınızın en dış yüzeyine uygulayın.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git