Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?
12 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.585 kez okundu.

Makyaj fırçalarının temizliği, cilt sağlığımız için büyük öneme sahiptir.

Sağlığımıza önem vermek istiyor isek biz kadınların öncelikle makyaj yaptığımız ürünlerin temizliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Kullandığımız makyaj fırçalarını titizlikle temizlemeliyiz. Bu temizlik en azından 10 günde bir olmalı. Makyaj fırçalarının içinde kalan kalıntılar bakteri üretir ve cildimizin sağlığını bozar. Siyah nokta ve sivilce gibi istemediğimiz durumlarla karşılaşmak istemeyiz. Kimi araştırmalara göre de kirli makyaj fırçaları uzun vadede cildimizin yapısını bozar ve erken yaşlanmaya neden olur. Elbette bu durumu hiç bir kadın istemez.

Makyaj fırçaların formunu bozmadan nasıl temizlemek gerekir?

İşte size makyaj fırçalarının yapısını, formunu ve işlevini bozmadan temizlemenin yolu;

Boş bir sprey şişesi edinin, yarım çay bardağı tonik ve su ekleyin. Biraz karıştırın. Temizlik karışımını fırçalarınıza uygulayın. Avucunuzu kullanın ve iyice bu karışımla temizleyin. Daha sonra varsa bebek şampuanı, zeytin yağını da boş bir tabağa ekleyin. Karıştırın. Son olarak fırçalarınızı bu karışımla da iyice temizleyin.

Yukarıdaki temizlik işleminden sonra şampuan iyicene gidene kadar bol su ile yıkayın ve makyaj fırçalarınızı kurumaya bırakın.

Sağlıklı makyajlar…

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git