Limon nasıl uzun süre dayanır?

Limon nasıl uzun süre dayanır?
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.834 kez okundu.

Her eve lazım olan Limon nasıl uzun süre dayanır? Yemeklerimizden tutunda salata, çorba gibi aklımıza gelebilecek her şeyde kullanabildiğimiz limonu bazı zamanlarda bir kısmını kullanıp kalanını ise buzdolabımızda saklarız. Peki bu birazını kullandığımız limonu nasıl uzun süre saklayabiliriz?

Bildiğiniz gibi dolaba koyduğumuz kesik limon bir süre sonra sertleşir ve kuruyup, küflenir.

İşte limonun bozulmasını engellemek için farklı bir yöntem tavsiye edeceğiz. Kullanmadığınız ve saklamak istediğiniz limonu derin dondurucuda saklayabilirsiniz. Lazım oldukça derin dondurucudan çıkartıp kullanabilirsiniz. Mutfakta acil durumlarda limon eksikliğinden kurtulmuş olacaksınız. C vitamini deposu olan limon kabuğu çok faydalı olup, sofralarımızında vazgeçilmezlerinden.

Kestiğiniz ve saklamak istediğiniz limonu derin dondurucuya koymadan bir poşete sarmanız daha uzun kullanım sağlayacaktır.

Limonu daha uzun süre kullanmanın bir diğer yöntemi ise suyun içine koymak. Burada dikkat etmeniz gereken husus ara ara suyu değiştirmeniz olacak. Bu şekilde kalan limonuzu taze şekilde en az 2 hafta saklayacağınızı göreceksiniz.

Limon için başka bir uzun süre dayandırma yöntemi ise şekere batırmak ve sonrasında buzdolabına yerleştirmek. Bu yöntemin de limonu iki hafta kadar dayandırdığını ve tazeliğini koruduğunu göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git