İstanbul’ da Çocuklarla Gidilebilecek Yerler

İstanbul’ da Çocuklarla Gidilebilecek Yerler
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.287 kez okundu.

Bu sömestr tatili her ne kadar hava karlı ve soğuk olsa da çocuklarınız gezmeyi hak etti. Onları eve kapatmayın. Hem sizin zevk alabileceğiniz hem onların eğleneceği onlarca mekan var. Keşke bu listeyi tüm Türkiye için yapabilseydim ancak şuan sadece İstanbul için yapabiliyorum.

1- İstanbul Modern; 

Eğer çocuğunuzla kültür sanat etkinliği yapmak istiyorsanız İstanbul Modern’ i tercih edebilirsiniz. Orada ücretsiz eğitimlerden faydalanabilir, birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz.

İletişim : Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4, 34433 Karaköy – İSTANBUL
T. +90 212 334 7300 F. +90 212 243 4319

Tatilde İstanbulda çocuklarla gezilecek yerler

2- Barış Manço Evi

Çocukların görmek isteyebileceği yerlerden biri de Barış Manço olmalı. 7’den 77’ye programında Adam Olacak Çocuk bölümünü hangimiz unutabiliriz. Şimdi sıra çocuklarımızda.
Barış Manço’ nun Kadıköy Moda’ da yaşadığı ev müze haline getirilmiş durumda ve bir süredir hizmet veriyor. Barış Manço ile ilgili eşyaların bulunduğu müze evinde çocukları götürmek iyi bir fikir olabilir.

Barış Manço Evi

3- İstanbul Oyuncak Müzesi
Sunay Akın tarafından İstanbul Göztepe‘ de kurulan müze, 4000 civarında oyuncağın sergilendiği söyleniyor. Her bir odası farklı bir tiyatro sahnesinden oluşan oyuncak müzesi tam da çocukların gezmek isteyebileceği yer olabilir. Detaylı bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

4- Topkapı Sarayı Müzesi
Padişah Fatih Sultan Mehmet döneminden beri Osmanlı padişahlarının evi olan saray mutlaka gezilmesi gereken tarihi yerlerimizden biri. Birkaç bölümden oluşan Topkapı Sarayını çocuklara gezdirebilirsiniz. Bebek arabasıyla girmeye izin olmayan müzeyi, yürüyebilen çocuklarla yada küçük çocukları kucakta taşıyarak gezebilirsiniz.

Topkapı Sarayı Müzesi

5- Yunus Gösterisi

Bahçeşehir Aqua Dolphin Su Parkı çocukların oldukça ilgisini çeken yerlerden. Yarı yıl tatilinde çocuklar mutlaka burayı görmek isteyecektir. Gösteri sırasında yunuslar şarkı söylüyor, toplarla oynuyor, dans ediyor. İlginç yunus gösterileri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

6- Arkeoloji Müzesi

Sultanahmet Gülhane Parkı içindeki müzeye bağlı ek binanın giriş katında çocuk müzesi bulunuyor. Çocuklar hem tarihi öğrenebilir, hem de güzel vakit geçirebilir.

7- Paten Keyfi
Günümüzde her yerin alış veriş merkezleri ile dolduğunu biliyoruz. Bazı alış veriş merkezlerinde bulunan Buz Pateni pistleri de çocukların tatilde gidebilecekleri yerlerden olabilir. Kendinize yakın, paten pisti olan bir alış veriş merkezi seçin ve çocuklarınızı eğlendirin.

8- KidZania İstanbul

Akasya Acıbadem alış merkezi içerisinde bulunan KidZania mutlaka çocukların görmek isteyebileceği etkinlikleri ile adından söz ettiren, tamamen çocuklara özgü aktivitelerin bulunduğu bir yer.

Çocuklarınızı rahatça gezmeleri için yanlız başlarına bırakabileceğini güvenli bir yer olan KidZania, sömestr tatili içinde değişik etkinlikler uyguluyor. Detaylı bilgilere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Adres: Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi, Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sk. Acıbadem / Üsküdar 34660 İstanbul Turkey Telefon: 0850 200 54 39

Bunların dışında sinema ve tiyatro etkinliklerine de götürebilirsiniz. Önemli olan çocukların eğlenmesi ve 2. yarı derslerine moral olarak hazırlanması.

İyi Eğlenceler

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git