İŞ GÖRÜŞMESİNDE ŞIK GÖRÜNÜN

İŞ GÖRÜŞMESİNDE ŞIK GÖRÜNÜN
28 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.565 kez okundu.

İşte zaman geldi çattı! Yüzlerce iş ve staj imkanı sizleri bekliyor. Muhteşem ön yazınızla ve öz geçmişinizle işverenleri etkileyecek şanslı azınlıktan biri olmanız ve bir görüşme ayarlamanız an meselesi!
Size yöneltilecek soruları tahmin etmeye ve sorulara iyi cevaplar hazırlamaya çalışmanın yanı sıra ne giyeceğinizi de düşünüyorsunuz. Modaya uygun giyinirken tüm trendleri de takip etmek istiyorsunuz. İşte size yardımcı olabilecek ve hayalinizdeki işi elde etmenizi sağlayabilecek birkaç ipucu:

Elbiseler, iş görüşmeleri için en çok tercih edilen kıyafetlerden. Uzunluk konusuna gelince; uzunluğun, her zaman için dizin hemen altında veya hemen üstünde olmasına özen gösterin; daha uzun olabilir ancak asla daha kısa olmamalı. Renk konusunda ise; siyah, lacivert veya gri gibi koyu nötr renkler her zaman işe yarar. Eğer elbise düz renkse; elbiseyi baskılı bir çanta veya parlak ayakkabılar gibi zevkli parçalarla kombine edin.

Bu sezon, baskı revaçta. Cesaretli biriyseniz, hareketli bir parça giyebilirsiniz. Burada bluzu, baskısı olmayan bir etekle kombine edebilirsiniz; böylece görüntüyü dengelersiniz. Aksesuar olarak, bluzun üzerindeki renklere uygun aksesuarlar kullanabilirsiniz. Zarf çantalar da çok rağbet görüyor; zarf çanta kullanın ki, son trendleri takip ettiğinizi gösterin.

 

Elbise veya etek giymeyi sevmiyorsanız; en iyi seçim, geleneksel olarak pantolon ve blazer ceket kombinasyonu olacaktır. Farklı renk ve tarzları deneyin. Her şeyin birbiriyle uyumlu görünümü size güvenli gelebilir, ancak renkli bir üst ve renkli bilezikler sizi öne çıkaracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git