İdeal Ayak Bakımı

İdeal Ayak Bakımı
20 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.301 kez okundu.

Dost başa, düşman ayağa… Hem daha güzel bir görünüm hem de sağlığımız için, bütün yükümüzü taşıyan ayaklarımıza gereken önemi vermeliyiz.

Ayak bakımına başlamanın ilk yolu bir törpü edinmenizden geçiyor. Mükemmel bir pedikür için yolun yarısı anlamına gelir. İdeal ayak bakımını evde rahatça yapabilirsiniz. Bunun için ayak bakımına özel mevcut kremlerden uygulayabilirsiniz.

İşte pedikürle ilgili bilmeniz gerekenler…

Pedikür nasıl yapılır?

Tırnaklarınızı düzgün kesin

Ayak tırnaklarınızı keserken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kenarlarını tamamen kesmemektir. Köşeleri tamamen kesmeyin çünkü batık ve enfeksiyon yapabilir. Törpü yardımıyla kenarlarını düzeltebilirsiniz.

Tırnak etleri

Bakımlı görünmek istiyorsanız tırnağı çevreleyen dokuyu yumuşatmalısınız. Bunun için tırnak eti kremlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca tırnak etlerinin yumuşaması, fazla uzayanların gitmesi ve fazla dokunun giderilmesi için yine tırnak eti çıkarıcı aparatları kullanabilirsiniz.

Bambu çubuklar

Tırnak yapısını bozmamak ve girintili çıkıntılı bir görünüm yaratmamak için pamuk sarılı manikür çubuğu kullanmalısınız. Bu çubuklar sayesinde tırnak etlerini geriye doğru parmağınıza zarar vermeden itebilirsiniz. Sonraki adım ise ayak kremi. Ayaklarını hem yumuşatacak hem de rahatlamasını sağlayacak yoğun nemlendiricili ayak kremlerinden kullanmalısınız. Bu sayede nasır oluşumunu da engellemiş olursunuz. Duştan sonra masaj yaparak kullanacağınız bir ayak kremi sayesinde pürüzsüz ve temiz görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git