Güzel Pasta Yapmanın Sırrı

Güzel Pasta Yapmanın Sırrı
22 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.909 kez okundu.

Pastayı satın almak bir çok kişiye kolay gelebilir ancak kendi ellerinizle yaptığınız kadar anlamlı ve güzel olmaz.

Aslına bakarsanız lezzetli ve güzel pastalar yapmak sandığınız kadar zor değil. Birkaç püf noktasını dikkate alarak, yaptığınız leziz pastalar hem size hemde ikram ettiklerinize ayrı bir keyif verecektir.

* Hazırladığınız pasta kekini ortadan ikiye kesmek bıçak ile zor olabilir hatta çoğu zamanda kek parçalanır ya da eşit parçalara ayrılmayabilir. Aslında bunun kolay bir yolu var, dikiş ipliğini kekin çevresine gerin, ipin sağ elinizdeki ucunu sol elinize, sol elinizdeki ucunu da sağ elinize alın ve dikkatlice her iki uçtan çekin. Bu şekilde kekinizi daha rahat kestiğinizi göreceksiniz. İster ikiye bölün ister üçe istediğiniz sonucu alacaksınız.

* Unu mutlaka elekten geçirerek sıvıyla karıştırın. Un hava alacağından kekiniz daha homojen bir kıvamda olacak ve daha güzel kabaracaktır.
* Pasta kekini yaparken elektrikli fırında pişirecekseniz, koyu renkli çelik kaplar kullanın.
* Kekiniz piştiği gibi hemen kalıptan çıkarın, bu şekilde kekin nemlenmesini önleyebilirsiniz.
* Pasta kremenızı sürmeden önce kekinizi ıslatın. Ancak dikkat edin orta kısımı çok fazla ıslatmayın. Kenarları biraz daha fazla ıslatabilirsiniz. Ancak orta bölümün fazla ıslanması kekinizin hamur olmasına neden olabilir.
* Hazırladığınız krema ya da krem şantiyi kekinize bekletmeden sürün. Aksi takdirde kremanız sertleşebilir yada sulanabilir.
* Fırınınızı çok iyi ayarlamalısınız. Çok fazla ısınmış olursa kekiniz yanar, eğer ısı gereğinden az ise içi hamur olarak kalır.
* Tarifte verilen ölçüleri bire bir kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git