Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Olmalı

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Olmalı
3 Mart 2015 tarihinde eklendi, 3.295 kez okundu.

Makyaj yapmanın bazı püf noktaları olduğu gibi yaptığınız makyajın tüm görünüşünüzü değiştirmesini istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta gözleriniz. Gözünüzün şekline göre yapacağınız makyaj tüm görünüşünüzü değiştirecektir.

• Küçük ve birbirine yakın gözler için: Eğer gözleriniz küçük ve birbirine yakın ise sırasıyla şu adımları uygulayın. Açık renkli bir far ile başlayın. Göz kapaklarınızın dörtte üçünü kapatacak biçimde açık renkli bir far sürmekle başlayın. Daha sonra kirpiklerinizin dibinden başlayıp dışarıya doğru koyulaşan bir gölge yapın. Kirpiklerinizin şakaklarınıza yakın kısımlarına fazladan rimel uygulaması yapın. Göz kalemini tamamen değilde yarısından hafifçe başlayarak kuyruk kısmına doğru yoğunlaştırın. Gözlerinizin iç kısmına bej renkli kalem uygulaması yaparsanız bu uygulama gözlerinizi daha büyük gösterecektir.

Birbirine yakın gözler için makyaj

• Birbirinden uzak gözler için: Gözlerinizin şekli birbirinden daha uzak duran gözler ise,  aslında yukarıdaki işlemin tam tersini yapacağınız anlamına geliyor. Göz kalemini bu sefer şakaklara daha yakın değilde göz pınarlarınıza daha yakın bir şekilde uygulamalısınız. Aynı şekilde rimeli de bu kısımlarda daha yoğun kullanmanız gerek. Far uygulaması yaparken de dışarı doğru koyulaşan değil tam aksine dışa doğru açık renklerden oluşan bir makyaj yapmalısınız.

Birbirinden uzak gözler için makyaj

• Dar göz kapakları için: Eğer ki göz kapaklarınız dar ise yani farı uygulamak için çok fazla alan yoksa, Öncelikle kaş kemiğinin altına kadar olan tüm bölüme açık renk bir far uygulayıp, kirpiklerinize yakın olan bölüme koyu renkli bir far uygularsanız bakışlarınız daha derin gözükecektir. Göz kapağınıza çekeceğiniz kalem göz kapağınız dar olduğu için fazla gözükmeyecektir yada sürdüğünüz farın görünmesine engel olacaktır. Bu yüzden illaki göz kapağınıza kalem çekmek istiyorsanız bunu çok dikkatli yapmalısınız.

Dar göz kapakları için makyaj

• Düşük göz kapakları için: Göz kapaklarınız düşükse kesinlikle açık renk far uygulamaktan kaçının. Bu sadece daha büyük görünmelerine sebep olacaktır. Uyguladığınız baz rengin üzerine koyu far sürerek altta kalan açık renkle kaynaştırın.

Düşük göz kapakları için makyaj

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git