Fazla kiloları saklamak için nasıl giyinmeli?

Fazla kiloları saklamak için nasıl giyinmeli?
22 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.944 kez okundu.

Kuveyt’in ünlü modacısı Ayşe Bourke, kilo sorunu yaşan kadınlara tüyolar verdi… Kiloları kamufle etmek için ne giyilmeli ne giyilmemeli?

Hızlı değişen trendleri uygulamadan önce kendi bedenimizi iyi tanımalı ve gözlemlemeliyiz. Beden ölçülerimiz ne olursa olsun kalıpların içine sığdırılmaktan da hoşlanmayız. Kilo sorunu yaşan kadınlar; siyah renk giymek zorunda değilsiniz..

Stratejik hareket edin

Öncelikle stratejik hareket ederek, doğru parçalarla doğru renkleri bir araya getirip, zarif ve şık görünebilirsiniz. Stratejik hareket etmekten kastım, vücudumuzun güzel olan yerlerini ortaya çıkartacak ürünleri tercih etmemiz gerektiğidir. Bu şekilde problemli yerleri arka plana atarak algılarla oynama yapabilirsiniz.

Kilo sorunu olanların dikkat etmesi gereken tüyolar

Vücudumuzu iyi tanıdıktan sonra bizi mutlu edecek, içinde rahat hissettiğimiz ve trendy olan parçalarla seçimlerimiz nasıl olmalı ona da bir göz atalım.

– Kabul ediyorum siyah renk zayıf gösterir fakat ömür boyu siyah giymek zorunda değilsiniz.

– Kiloları kamufle etmek için A formunda elbiseler ilk tercihiniz olmalı ve düşük bel pantolonlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Beliniz kalınsa ince bir kemer kullanın.

 

– V yaka bluzler üst bedeni uzatır ve ince bir görünüm sağlar. Bunu uzun bir kolye ile de sağlayabilirsiniz.

– Şunu unutmayın; kol, ayak bilekleri ve boynumuzu açıkta bırakırsak her daim daha zayıf görünürsünüz.

– Üst giyimde desenli tercih ettiyseniz ise alt tarafta koyu tek renk giyinmelisiniz.

– Enine çizgili ve büyük desenlerden uzak durmalısınız.

– Kıyafet satın alırken bir beden büyük ya da dar almamalı, kendi beden ölçünüze göre giyinmelisiniz. Bu küçük hilelerle dikkatleri kendinize çekebilir ve kilolarınızı kamufle edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git