Eve Sinen Sigara Kokusu Nasıl Geçer?

Eve Sinen Sigara Kokusu Nasıl Geçer?
4 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.067 kez okundu.

Evimizin havasını bozan ve kolay bir şekilde çıkmayan kokulardan bir tanesi de sigara kokularıdır!
Öncelikle evinizde kimseye sigara içirmeyin, sizin içmediğinizi sağlığınızı düşündüğünüzü biliyoru

Öneri 1

Sabahları açılmak için içtiğiniz Türk kahvesi, sigara kokusundan kurtulmanız konusunda da size yardımcı olabilir. Tülden birkaç tane ufak kese yapın, içlerini kahveyle doldurun ve evinizin muhtelif yerlerine, özellikle sigara içilen alana asın. Kahve evinize sinen sigara kokusunu bastıraca ve yerine hoş, aromatik koku bırakacaktır.

Öneri 2

Evinizde sigara içilmesine izin vermeyin, izmarit dolu kül tablaları tutmayın. Eğer bu durumu eneglleyemiyorsanız, sigara dumanının dağılmasını engelleyen kül tablalarından kullanın ve sigara içilirken camları açın. Perdeleri de açarsanız, hava sirkülasyonunun daha iyi olmasını sağlayabilirsiniz.

Öneri 3

Sigara içilen yerde mutlaka kokulu mum bulundurmaya çalışın ve yakın. Ayrıca oda kokularından da yararlanabilirsiniz. Kuru çiçekler alın sehpanın ortasına yerleştirin. Bu aynı zamanda oldukça dekoratif bir çözüm olacaktır.

Öneri 4

Eğer evinize sigara kokusu sindiyse, başvurabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri de birkaç tane limon ve portakal dilimleyip, sigara içilen alana yerleştirmek. Ancak dilimleri bir, en fazla iki gün sonra dağıttığınız yerlerden toplamayı ihmal etmeyin.

Öneri 5

Eğer bir gece evvel arkadaşlarınızla evinizde toplandıysanız ve fazlasıyla sigara tüketildiyse, ertesi gün evinizin yakınından geçmek istemeyebilirsiniz. Bunun için size önereceğimiz çözüm oldukça basit. Sigara içilen alana geceden birkaç kase sirke koyun ve kapıyı kapatın. Bir gün kadar sirkeli kaseler içeride kalsın ve sonra kaseleri odadan çıkarın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git