Ev Toplamanın En Hızlı Yöntemleri

Ev Toplamanın En Hızlı Yöntemleri
26 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.112 kez okundu.

Herkes için geçerli olmayabilir ama 1 yada daha fazla çocuğu olan anneler için bu yazımız. Bazı kadınların hiç bitmeyen işidir ev toplamak biz de bu iş en hızlı nasıl yapılır sizin için araştırdık.

Kendinize daha fazla zaman ayırabilmek için gün içinde en çok vaktinizi alan ev toplama işini hızlandırın.

Ev toplamanın pratik yöntemleri

  • Öncelikle yapılması gereken evinizde depolama alanları yaratmaktır. Dolaplarınızı elden geçirin, fazla eşyalarınız için yer açın, boş kutular ve sepetler alın.
  • Evinizdeki gözünüze fazla gelen eşyaları, bibloları kaldırın ve evinizi rahatlatın. Bu evin nefes almasını sağlayacak ve üst üste, kalabalık görünmemesini sağlayacaktır. Bu şekilde evinizi toplamak daha kolaylaşacaktır.
  • Güne ev toplamakla başlamaktansa, gece yatmadan önce mutfak ve salon için 5’er dakikanızı ayırın ve hızlı bir şekilde toparlayın. Bu işlem size ertesi gün büyük zaman kazandıracaktır ve işler gözünüzde büyümeyecektir.
  • Eğer çocuğunuz varsa eviniz hiçbir zaman tam olarak derli toplu olmaz. Siz toplarsınız, arkanızı dönersiniz ve yine dağılmış. Bunu halletmenin en kolay yolu ise tek tek yapmaktansa elinize alacağınız büyük bir sepete etrafta bulunan eşyaları ve oyuncakları doldurun. Sonra sırayla yerlerine koyun. Bu şekilde toplamak size en az 15 dakika zaman kazandıracaktır, aynı zamanda daha az yorulacaksınız.
  • Toz almak için iki iş yapmak yerine ıslak bez ve kuru bez yerine nemli bir bez kullanarak hızlı bir şekilde tek seferde toz alabilirsiniz.
  • Mümkün olduğunca temizlik yaparken her seferinde deterjan kullanmamaya çalışın. Fazla deterjan hem fazla kimyasal demek, hem de temizlik süresinin en az 2 katına çıkması demek.
  • Elektrik süpürgesi size zaman kazandıracak en önemli alettir. Kendinize çekim gücü yüksek olan bir elektrik süpürgesi edinin.

Kolay gelsin 🙂

 

ev-toplama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git