Elma ile Yapılan Doğal Gece Kremi Uygulaması

Elma ile Yapılan Doğal Gece Kremi Uygulaması
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.918 kez okundu.

Malum çevre koşulları, hayat şartları ve stres yüzünden cildiniz yorulur. İşte bu yüzden cildimizi korumaya özen göstermeliyiz. Değişik bakım teknikleri ile cildiniz daha güzel bir görünüme ulaşabilir. Deneyin, vazgeçmeyin.

Haberimizde gece kremleri konusuna değişik bir teknik anlatacağız. Elma ile yapılan doğal gece kremi ile cildiniz daha güzel bir görünüme kavuşacak. En değerli giysiniz olan ve bakımını mutlaka yapmanız gereken cildiniz için kolay ve uygulanabilir bir krem uygulaması…

Bildiğiniz üzere besin kaynağı yüksek olan elma içerisinde A, B ve C vitamini zengin olarak bulunur. Bu vitaminler cildi yenilemede, yumuşatmada idealdir.

Gelelim yapacağınız doğal gece kreminde ihtiyaç duyduklarınıza;

1 Elma
Zeytinyağı
Gül suyu
Blender
Su ısıtıcısı
1 adet bıçak
Kase
Karışım oluşturmak için 1 adet kaşık
Plastik bir kap

Nasıl Hazırlanır?

Elmayı ikiye bölerek başlayın. Mutlaka elmanın çekirdeklerini çıkarın. Doğrayarak küçük parçalar haline getirin. Elma parçalarına zeytinyağı ekleyerek blenderda çırpın. 5 yada 7 dakika çırpın, kalın ve düz bir kıvama geldiğini göreceksiniz. Gül suyu ile birlikte az bir zaman ısıtın. Soğumaya bırakın, az bir gül suyu ekledikten sonra steril bir kaba koyun. Artık gece kreminiz hazır.

Bu hazırladığınız gece kremini 4-6 gün saklayabilirsiniz. Kremi yüzünüzde, elinizde, ayağınızda ve boynunuzda kullanabilirsiniz. Karşıma ayrıca bal da ekleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git