El Bakımı Önerileri

El Bakımı Önerileri
15 Nisan 2015 tarihinde eklendi, 2.356 kez okundu.

Artık kış mevsimi yavaş yavaş ülkemizi terk ediyor. Fakat yine de havalar halen soğuk ve bu soğuk havaların ellerimizi mahvettiği bir gerçek… Cildimizin tamamının soğuklardan kötü etkilendiği gibi ellerimiz de kötü derecede etkileniyor ve kötü bir görünüme sahip oluyor.

Size önereceğimiz pratik yöntemlerle artık kış aylarında bile elleriniz yumuşacık olacak…

Kışın ayları için en çok işinize yarayacak öneri, gece yatağa girmeden önce sürdüğünüz el kreminin etkisini daha da kuvvetlendirmek için ellerinize eldiven takıp uyumanız olacaktır.

Ellerinizi yıkarken çok sıcak veya çok soğuk su yerine ılık suyu tercih edin farkı göreceksiniz.

Hint yağı, badem yağı ve zeytin yağlarından ile birlikte ellerinize hafif masajlar yapabilirsiniz.

Ellerimizin en çok zarar gördüğü zamanlardan biri de temizlik yaptığımız zamanlardır. Bu yüzden ev işleri yaparken eldiven kullanmayı alışkanlık haline getirin.

1 bardak suyun içine yarım limonu sıkıp hazırladığınız karşımın içine ellerinizi sokunuz ve 3-4 dakika bekletiniz.

Hem tüm cildimiz hem de ellerimiz için bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Gün içinde 2-3 kez Gliserin bazlı el kremleri kullanın.

Kullandığınız sabunlar siz farkında olmadan ellerinize büyük zarar verebilir. Bu yüzden sabunlarınızın zeytinyağ katkılı olmasına dikkat edin.

Ve tabi ki soğuk havalarda dışarı çıkarken eldiven kullanmayı ihmal etmeyin…

Etiketler:

El Bakımı Önerileri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Gliserinli el bakım kremi dedi ki:

    El bakımı bayanlar için oldukça önemli bir konu haline geldi. Eskiden de bu kadar önem veriliyor muydu bilmiyorum ama artık bir kadın elleri bakımlıysa kendini daha iyi hissediyor. Çünkü el ve yüz direkt insanların gözüne hitap eden bölgeler. Bahsettiğiniz öneriler gerçekten işe yarar bilgiler içeriyor ki, bazılarını zaman zaman uyguluyorum. Sık sık yapamıyorum unutuyorum zor geliyor falan ama yapılması gerekiyor bugün beni gaza getirdiniz 😀 Bu arada ben Biobellinda’nın gliserinli kremini bitkisel ve sağlığa zararlı hiçbir madde bulunmamasından dolayı tercih ediyorum önerebilirim 😉

Sayfa başına git