Asırlık çiftin bitmeyen aşkı

Asırlık çiftin bitmeyen aşkı
23 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.754 kez okundu.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesine bağlı İlbistanlı köyü Ortatepe mevkisinde yaşayan Ahmet Özcoşkun ile eşi Fatma Özcoşkun 70 yıldır aynı yastığa baş koyuyor. 1946 yılında askerden izne gelen Ahmet Özcoşkun eşi Fatma’yı görüp aşık oluyor. İlk görüşte aşık olan Ahmet dede Fatma Özcoşkun ile izin süresi bitmeden evlenip geri askere gidiyor.

“Hala onu çok seviyorum”

Çiftin bu evlilikten 13 çocukları oluyor. Geçtiğimiz yıllarda bir çocuğu vefat eden çiftin hayatta olan 12 çocuğu da kendi yuvalarını kurmuş. Eşi için “Hâlâ onu çok seviyorum” diyen Ahmet dede evlilik hatıralarını anlatırken ise duygulanıyor. Ahmet Özcoşkun, “İzne gelmiştim. Henüz 17-18 yaşındaydım. Gördüm, sevdim, aşık oldum. Evlendik. 70 yıldır evliyiz. Çok çocuğumuz var. Yanımızda yoklar. Başa baş yaşayıp gidiyoruz” dedi.

70 yıldır evliler

Ahmet dede eşi için “O beni kaçırdı” diye de espri de yapıyor. 70 yıldır evli olan ve eşine 13 çocuk veren Fatma Özcoşkun ise “Onu sevmez olur muyum. Sevmesem durur muyum. Seviyorum tabi. Sevmesem bugüne kadar birbirimize bakabilir miydik? 1946 yılıydı öyle birbirimizi gördük evlendik” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git