3 Saat Diyeti ile haftada 1 kilo verin

3 Saat Diyeti ile haftada 1 kilo verin
17 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.153 kez okundu.

Newyork Times bestseller listesinde yer verilen ”Üç Saat Diyeti” sayesinde kolaylıkla haftada 1 kilo verebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz diyetler her zaman etkili olmayabiliyor. Özellikle sıkı olan diyetleri yaparken hem aç kalıp hem kilo verememek üstüne stresi de doğuruyor. Bahsedilen diyette önemli olan ne yediğiniz değil, ne aralıklarla yemek yediğiniz… 3 Saat Diyeti’ nin tek bir sırrı var o da öğünler arasında 3 saatten fazla zaman olmaması. Yani aç kalmamak. Bu diyete göre eğer öğünlerinizin arasında 3 saatten fazla zaman giriyorsa, vücut savunma pozisyonuna geçiyor ve olası bir açlık yaşamaya karşı, metabolizanın devamlılığını sağlamak için yavaşlıyor.

Yani 3 saatte bir bir şeyler yemek, hem metabolizmanızı düzende tutuyor hem de haftada 1 kilo vermeniz için yetiyor. Uzmanlar ara öğünlerin de en az ana öğünler kadar önemi olduğunu, gün içinde öğün sayısını 6’ya çıkarmanızı ve her öğün arasında 3 saatlik bir zaman dilimi bırakmanızı belirtiyor.

Spor Şart Değil

Bu diyette kilo vermek için spor şart olmamakla birlikte hem sağlığınız, hemde daha fit bir görünüme sahip olmak için diyetinizi sporla destekleyebilirsiniz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git